O mnie

justyna

Mam na imię Justyna, pochodzę z Krakowa, dokładniej z dzielnicy Nowa Huta. Blog jest wypadkową moich różnych zainteresowań – przede wszystkim są tu informacje o Krakowie i Nowej Hucie, o których dość dużo czytam. Poza tym zamieszczam wpisy na te tematy, które są dla mnie interesujące i którymi chciałabym się podzielić z innymi.

Jednocześnie chciałabym podkreślić, że nie jestem historykiem. Przygotowując teksty, staram się korzystać z różnych źródeł, które przytaczam na samym końcu, ale nie mam wykształcenia historycznego. Prowadzenie bloga jest moim hobby i sposobem na lepsze poznanie mojego rodzinnego miasta.

Blog wcześniej znajdował się pod adresem: https://ciekawykrakow.blogspot.com

Moje dzieciństwo składało się z opowieści – wspomnień i historii z życia ojca oraz mitów i legend, które podsuwała mi do czytania matka. Opowieści te często były w jakimś sensie o jedzeniu, a w jedzeniu zawsze chodzi o coś więcej: łaskę, tożsamość, wiarę, miłość.
Diana Abu-jaber, „Język baklawy”

Część tekstów, które tutaj znajdziecie powstała kilka lat temu, jednak ze względu na swój historyczny charakter są one nadal aktualne. Oprócz ciekawostek związanych z Krakowem, publikuję też wpisy dotyczące innych krajów, szczególnie bliski jest mi Bliski Wschód 🙂

  • Liban: Co zobaczyć w Bejrucie?
  • Pola lawendy pod Krakowem
  • Malowana wieś Zalipie
  • Lanckorona: miejsce, gdzie fruwają anioły

Napisz do mnie