Pola lawendy pod Krakowem

Po dłuższej przerwie postanowiłam wrócić do prowadzenia bloga, przez ten czas wiele rzeczy odkładałam do specjalnego katalogu, dzięki czemu uzbierał się duży zapas materiałów. Na początek pomyślałam o wprowadzeniu cyklu o nazwie Okolice Krakowa, powiązanego z Krakowem, w którym znajdziecie ciekawe miejsca położone niedaleko naszego miasta.

Niedawno bardzo dużą popularnością cieszyły się Pola Lawendy pod Krakowem, właśnie tutaj warto przyjechać, żeby zobaczyć Podkrakowską Prowansję. Miejsce jest wyjątkowo urokliwe, chociaż w ubiegłe wakacje miałam okazję odwiedzić Muzeum Lawendy Żywej na Mazurach i wypada ono zdecydowanie ciekawiej. Ale ze względu na to, że podróż na Mazury jednak trochę trwa, warto wybrać się tu, gdzie możemy dotrzeć zdecydowanie szybciej.

pole-lawendy-pod-krakowem (8)
Pole lawendy pod Krakowem

 

Kiedy jechać na pole lawendy pod Krakowem?

W 2017 roku sezon zaczął się 24-25 czerwca, największa ilość kwitnącej lawendy przypadała na pierwszy weekend lipca, czyli 1-2 lipca. Ja odwiedziłam Ostrów 9 lipca i część kwiatów już przekwitła, ale całość nadal wyglądała imponująco. Poniżej kilka zdjęć:

krakow-lawenda
Podkrakowska Prowansja
pole-lawendy-pod-krakowem (1)
Lawendowy Ostrów pod Krakowem
pole-lawendy-pod-krakowem (4)
Lawendowy Ostrów pod Krakowem

23 lipca zostały tylko resztki kwiatów. Kwestia kwitnienia kwiatów jest na pewno zależna od temperatury w danym roku, najlepiej sprawdzić bezpośrednio na profilu na Facebooku informacje o tym, czy już można odwiedzać Podkrakowską Prowansję.

Pole lawendy można zobaczyć od godz. 10.00 do 21.00. Moim zdaniem najlepiej wybrać się w tygodniu, zwłaszcza jeśli zależy Wam na ładnych zdjęciach – w weekend jest mnóstwo ludzi i z trudem można znaleźć kadr, w którym nie będzie nikogo 🙂 O popularności weekendów świadczy też liczba wyszukań tego miejsca w Google. W poniedziałek wygląda ona tak:

kiedy-odwiedzic-pole-lawendy-krakow

A już w niedzielę:

kiedy-odwiedzic-pole-lawendy-krakow2

Poniżej zdjęcie, jak miejsce wygląda w niedzielę około godziny 19.00.

pole-lawendy-w-weekend

Jak dojechać na pole lawendy?

Pole lawendy znajduje się pod adresem: Ostrów 167, 32-112 Klimontów.

Możemy wprowadzić też dokładne współrzędne w GPS-ie lub nawigacji Google (wystarczy w polu wyszukiwania w mapie Google wpisać poniższe współrzędne): 

50.240925
20.360603

Przed wejściem jest bezpłatny parking, ale w weekend możemy mieć problem ze znalezieniem miejsca.

Koszt wstępu do Podkrakowskiej Prowansji

Koszt wstępu wynosi 5 zł, a koszt wykonania sesji ślubnej 50 zł. Płaci się przy wejściu. Na miejscu sprzedawane są też kwiaty suszonej lawendy oraz bukieciki z lawendą w cenie 5 zł.

bukiecik-lawendy
Bukiet lawendy

Skomentuj